Koenig & Bauer LIVE: Druk działa również online

- Światowa premiera nowej generacji maszyn Rapida

- Wirtualny pokaz na żywo kompletnego Workflow z opakowaniami

- Prezentacja cyfrowych usług serwisowych

- Innowacje w cyfrowym druku zwojowym i w zadruku tektury falistej

- Wgląd na żywo w szerokie portfolio firmy Koenig & Bauer

- Nowości od Koenig & Bauer Durst

Koenig & Bauer osiąga na koniec swoich pierwszych całkowicie wirtualnych targów dodatni bilans. Pod tytułem "Koenig & Bauer LIVE" producent maszyn drukujących zaprezentował od 16 do 25 czerwca nowości produktowe, zastosowania cyfrowe i nowe rozwiązania serwisowe dla przemysłu poligraficznego. W codziennych sekwencjach pokazów internetowych partnerzy, klienci i inne zainteresowane osoby mogły śledzić, jakie innowacje opracowała firma Koenig & Bauer dla branży.

Data nie była przypadkowa. "W rzeczywistości, drupa miałaby się odbyć dokładnie w ciągu tych dwóch tygodni", wyjaśnia Claus Bolza-Schünemann, prezes zarządu Koenig & Bauer. Jednak największe na świecie targi branży poligraficznej, podobnie jak wiele innych ważnych wydarzeń w tym roku, padły ofiarą pandemii koronawirusa. Nowa data została już wyznaczona. W kwietniu 2021 roku mają odbyć się nowe targi drupa. Firma Koenig & Bauer nie chciała czekać. "Nasze przygotowania były w fazie końcowej, kiedy dotarła do nas wiadomość, że drupa zostanie odłożona w czasie", mówi Dagmar Ringel, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i marketingu w firmie Koenig & Bauer. "Nie chcieliśmy czekać kolejny rok, by powiedzieć światu poligraficznemu o naszych innowacjach.

Prezentacja nowej generacji Rapida

Główną atrakcją wydarzenia Koenig & Bauer LIVE była prezentacja nowej generacji maszyn Rapida. Całkowicie przebudowany, z dodatkowymi funkcjami i nowoczesnym wyglądem model flagowy w segmencie offsetu arkuszowego został przedstawiony przez Ralfa Sammecka – członka zarządu Koenig & Bauer - i jego zespołu. Rapida 106 pracująca w średnim formacie, z systemem odwracania do 20.000 ark./h , ze zmianą „zleceń w locie” i logistyką form drukowych nigdy dotąd nie była tak potężna wydajnościowo. Rapida 76 również przejęła wszystkie cechy swojej większej siostrzanej maszyny drukującej, wyznaczając kamień milowy w formacie B2.

Postpress - od druku do gotowego opakowania

W dziedzinie rozwiązań postpressowych firma Koenig & Bauer zaprezentowała nową rodzinę sztanc płaskich CutPRO Q 106 hiszpańskiej siostry Koenig & Bauer Iberica oraz sztancę rotacyjną  CutPRO X 106. Podczas sesji na żywo, arkusze wydrukowane poprzedniego dnia zostały poddane dalszej obróbce - tłoczeniu, bigowaniu, sztancowaniu i usunięciu odpadu na maszynie CutPRO X 106. Gotowy produkt został następnie przeniesiony do składarko-sklejarki Omega Allpro 110 firmy Koenig & Bauer Duran.

Rozwiązania cyfrowe dla rynku opakowań

Robert Stabler, Dyrektor Zarządzający spółki Joint Venture Koenig & Bauer Durst, przedstawił innowacje na rynku opakowań cyfrowych. Oprócz nowości wprowadzonych w maszynach Delta SPC 130 i CorruJET 170, nacisk został położony także na rozwój nowej maszyny cyfrowej w średnim formacie VariJET 106. Maszyna ta integruje technologię druku cyfrowego z platformą wysokowydajnej arkuszowej maszyny offsetowej Rapida 106.

Usługi cyfrowe - Cenne zastosowania w czasach kryzysu

W związku z pandemią koronawirusa na wirtualnych targach przyjrzano się również usługom cyfrowym. Kiedy wizyty naszych techników u klientów z dnia na dzień stały się niemożliwe, ze względu na wprowadzone restrykcje, reakcje serwisowe przeistoczyły się w działania cyfrowe.  Firma Koenig & Bauer od lat korzysta z takich aplikacji jak np. Visual Press Support, - cyfrowej usługi z obsługą wizualną. Istniejące rozwiązania w rzeczywistości rozszerzonej i możliwości konserwacji proaktywnej przyniosły korzyści również klientom w czasie kryzysu koronawirusa. Firma Koenig & Bauer opracowała również specyficzne dla branży pakiety serwisowe.

W celu wsparcia społeczności i wysiłków naszej organizacji na rzecz ograniczenia rozprzestrzeniania się Covid-19, Koenig & Bauer wyprodukował 100 000 osłon na twarz i przekazał je na rzecz społeczności dotkniętych kryzysem zdrowia publicznego.

Wgląd w druk cyfrowy i offset zwojowy

Z segmentu Digital & Webfed, członek zarządu Christoph Müller i jego zespół opisali możliwe zastosowania  maszyny RotaJET w druku cyfrowym zwojowym, na przykładzie druku dekoracyjnego oraz opakowaniowego. Ogłosił on również ponowne wejście firmy na rynek tektury falistej z nowymi maszynami CorruCUT i CorruFLEX. Firma obsługuje tutaj silnie rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania w zakresie opakowań, np. od producentów markowych towarów i żywności.

Luigi Magliocchi, nowy dyrektor zarządzający Koenig & Bauer Flexotecnica, zaprezentował maszynę Evo XC bezpośrednio z zakładu w Tavazzano, we Włoszech. Ultra-kompaktowa 8-kolorowa maszyna bazuje na sukcesie uznanej serii modeli Evo. Dostępny jest w dwóch różnych wersjach o maksymalnym raporcie do 850 mm i prędkości druku do 400 m na minutę.

Różnorodność produktów poligraficznych ze świata Koenig & Bauer

W krótkich prezentacjach, sesje na żywo pozwoliły na przedstawienie produktów z szerokiego portfolio firmy Koenig & Bauer. Spółki zależne zaprezentowały m.in. rozwiązania w zakresie drukowania i wykańczania podłoży metalowych, szklanych i korpusów plastikowych. Słuchacze dowiedzieli się także, w jaki sposób można zintegrować aplikację KI w technologii znakowania  i dlaczego banknoty są nadal niezbędnym i bezpiecznym środkiem płatniczym w dzisiejszym świecie. Wirtualne targi przyniosły również kolejną innowację dla córki spółki – Notasys - odpowiedzialnej za druk papierów wartościowych: została wchłonięta przez Koenig & Bauer i od tej pory działa pod nazwą Koenig & Bauer Banknote Solutions.

Downloads

Paweł Krasowski

u. Puławska 456
02-884 Warszawa

T: +48 668 872 692
E-Mail

Print-Broschüre bestellen
    Zur Bestellung